„ Přátelství na dlani“, č. CZ.3.22/3.3.02/12.03467

Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

Projekt s polskou základní školou v Kudowě Zdroju

 

 

Sportovně-kulturní den

 

Všechno jednou končí…..

…i projekt „Přátelství na dlani“ , který ukončili žáci ZŠ Pavlišovská už čtvrtým setkáním s polskými kamarády. Setkání mělo název: Sportovně – kulturní den.

 Děti z polské Kudowy přijely v pondělí  7.10. 2013 po osmé hodině  do školy na Babí. Celý den byl naplánován a rozdělen do jednotlivých workshopů, kde se postupně všechny děti vystřídaly.

Prvním společným stanovištěm bylo vytváření velkých nástěnných prezentací, které jste mohli vidět po celý následující týden vyvěšené na plotě školy. Děti se zde zamýšlely a porovnávaly předem připravená témata o České a Polské republice. Mohli jste se dozvědět něco o zvycích, svátcích, tradičních jídlech, školách i zájmových činnostech v jednotlivých zemích. Svoje prezentace děti ozdobily nádhernými obrázky.

Na druhém stanovišti si všichni malovali na památku svoje tričko. Trička byla krásná, plná energie, tepla a síly – na každém bylo sluníčko. Všechna byla krásná a každé jiné.

Třetí akcí tento den bylo sportování.  Na školním hřišti si změřily síly děti z obou  zemí.  Bojovalo se  jako při opravdovém „mistrovství světa“.  Děti porovnávaly svoji rychlost, obratnost i vytrvalost.

Čtvrté a poslední stanoviště bylo taneční – všechny skupiny dětí nacvičily tanec, který se odpoledne spojil ve společné česko – polské taneční vystoupení.

 Celý den vyvrcholil výstavou společných prací, přehlídkou krásných triček, vyhodnocením sportovního klání a společným tancem. Děkujeme všem dětem za účast a vzornou reprezentaci nejen naší školy, ale i města  Náchoda.  Hlavní cíl projektu byl splněn – vytvořit spolupráci a navázat vztahy mezi dětmi českými a polskými. Ukázat našim  dětem, jak žijí děti jejich věku za nedalekými hranicemi a poznat, že i tam jsou děti stejně milé, přátelské,  hravé a šikovné jako u nás.

Fotogalerie: Sportovně-kulturní den