„ Přátelství na dlani“, č. CZ.3.22/3.3.02/12.03467

Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

 

Dvoudenní pobyt v PL

 

3. setkání: DVOUDENNÍ POBYT V POLSKU

 

 

Ve dnech 14. – 15. 6. proběhlo další setkání dětí ze školy na Babí s polskými kamarády v rámci mikroprojektu „Přátelství na dlani“.

 

Tentokrát jsme se vydali na dvoudenní pobyt do Kudowy Zdrój.

Po příjezdu a ubytování v místní škole jsme se vydali pěšky do nádherného muzea lidových staveb – skanzenu. Děti si mohly prohlédnout, jak se dříve žilo v dřevěných chalupách a vyzkoušely si pečení chleba podle 300 let starého receptu.

Dále jsme navštívili muzeum hraček, kde nás zaujaly hračky z dob našich babiček, maminek i hračky ze současnosti. Byli jsme rádi, že i polské děti znají Rumcajse i Krtečka.

Po večerním opékání a míčových hrách jsme se všichni těšili, že si odpočneme a připravíme na následující den.

V sobotu ráno byla pro nás připravena stylová snídaně ve velkém dřevěném srubu uprostřed krásného zemědělského areálu. Hned po snídani jsme navštívili keramickou dílnu, kde si všechny děti mohly vyzkoušet práci na keramickém kruhu a vyrobily si dárek na památku.

Podívali jsme se také do místní Kaplice Czaszek – kostnice. Vyprávění o dávných dobách a osudech lidí, jejichž kosti zde byly vystaveny, poslouchaly děti s napětím a údivem.

Náš pobyt jsme zakončili návštěvou aquaparku, kde jsme se všichni vyřádili a pořádně unavili.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat učitelům i dětem z naší partnerské školy v Kudowě za tak úžasný program, který pro nás připravili. Máme k sobě zase o kousek blíž a začínají se prohlubovat přátelství i kamarádské vztahy mezi všemi účastníky tohoto projektu. Vážíme si toho, že můžeme poznat život dětí i lidí, kteří žijí jen kousek od nás, že můžeme obdivovat tolik krásných míst a památek jen pár kilometrů od našeho domova.