Běžný den

1.setkání : BĚŽNÝ DEN VE ŠKOLE

(Děkujeme za pomoc paní Donie Budařové za tlumočení a překlady textů.)

 

 

 

 

„ Přátelství na dlani“, č. CZ.3.22/3.3.02/12.03467

Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

 

 

V pátek 12. dubna 2013 proběhl první společný den českých a polských dětí ze ZŠ Pavlišovská Náchod a Kudowa Zdroj v rámci projektu „Přátelství na dlani.

Tato akce měla název Běžný den ve škole. Jak už z názvu vyplývá, strávili jsme společně jeden den v naší škole.

Polské děti k nám do školy přijely ráno po 8. hodině. Po rozdělení do dvojic ( česko – polské dvojice) se děti představily a řekly pár slov o sobě a svých zálibách. Pak už se rozešly do tříd, kde si nejdříve vyrobily upomínkové předměty, které si navzájem vyměnily ve svých dvojicích.

Paní učitelky připravily společné vyučování v hodinách matematiky, angličtiny a česko – polštiny. Byla to pro děti obrovská zkušenost, zábava i a mnohdy i překvapení. Dorozumívaly se česky, polsky, anglicky i jak se říká „rukama a nohama“. Děti se přesvědčily o tom, že to není tak obtížné spolupracovat s někým, kdo mluví cizím jazykem. Navzájem si pomáhaly a během jednoho dopoledne navázaly i nová kamarádství. Prožili jsme všichni moc hezký den, který byl zakončen obědem v hotelu Tommy. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám pomohli s organizací a zajištěním všeho potřebného.

Už teď se těšíme na 17.5.2013, kdy proběhne druhé setkání v rámci našeho projektu – Cyklistický den v Bělovsi na dopravním hřišti. Zde si děti společně vyzkouší jízdu zručnosti, seznámí se se základními pravidly silničního provozu a v neposlední řadě uvidí práci hasičů a zdravotníků. Držte nám palce, ať nám vyjde počasí.